Bölünür Senin İçin Uykular

beşiktaş monaco

İlk maçın aksine daha kontrollu bir oyun ve 1 puanın da avantajını kullanmak isteyen Şenol Güneş, formsuz ama ne yapacağı belli olmayan Talisca’yı yanına çekerken orta sahada Ozzy-Atiba ve Tolgay ile oyuna başladı.

İlk 20 dakika özellikle Quaresma ve Gökhan Gönül’ün kanadından etkili olduk, Cenk Tosun ve Babel biraz daha zamanlamalarını doğru ayarlasalardı skor avantajını elimize geçirip, maçı kontra ataklarla koparabilirdik ama olmadı.

Kontrollu oyun ve kısa paslarla oynama isteğimiz ilk yarının son dakikasında Adriano’nun hatalı pası sonrası Monaco’nun golunu getirdi.

Beşiktaş, Samet Aybaba döneminden beri kontrollü oyun oynamayı bilmiyor, son 2 senede Şenol Güneş’in müthiş katkısıyla geçmişe nazaran çok daha iyi savunma yapan bir takımız ama yine de futbolcularımızın geninde defans yapmaktan çok atak yapmak var. Şenol Güneş kenarda olmasa bu takımın her maçında 5-3 ,6-4 gibi skorlar sürpriz olmaz.

İkinci yarıya skor dezavantajıyla birlikte daha az kontrol daha çok hücum felsefesiyle çıkan Beşiktaşımız  Tolgay’ın harika pasında Quaresma’nın akıllı çalımı sonrası penaltıyı kazanıp Tosun Paşa ile beraberliği yakalamayı bildi.

www.haberturk.com ‘dan alınmıştır.

 

Zorunlu değişiklikler yüzünden Şenol Güneş  istediği taktiksel hamleleri yapamasa da Atiba’nın yerine Talisca’yı almasıyla bile galibiyeti istediğini hepimize gösterdi.

Özellikle ikinci yarıda kazandığımız pozisyonlarda Q7 ve Babel son vuruşlarda beceriksiz kalınca şampiyonlar ligindeki galibiyet serimize beraberlik arası vermek zorunda kaldık.

Grup kuraları çekildiğinde 4 maçta 10 puan  aklımıza bile gelmezken, dün akşam alınan beraberlik sonrası stattan çıkarken hepimiz kaçan galibiyete ve 4×4 yapamayışımıza üzülüyorduk.  Beşiktaş’ımız başarı çıtasını çok yükseltti. Bu başarıdan dolayı tüm takım ve teknik kadroya teşekkürlerimizi sunuyorum.

Son olarak hala tur atlamadık, işi sıkı tutmaya devam etmemiz lazım.

 

Please follow and like us:
error0
Tweet 20
fb-share-icon20