Mamma , li Turchi

Mamma , li Turchi

Mamma , li Turchi 

Grup kuraları çekildiğinde en zor maç olarak gördük hepimiz Napoli deplasmanını! Şenol Hoca’da öncelikle Napoli’yi durdurmayı düşünmüş olmalı ki orta saha kurgusunu Atiba-Necip’e bırakıp, Talisca ve Gökhan İnler’i kulubeye yollamıştı. Taktiksel düzenin geregi olarak Tosun paşanın yerine de Abuobakar sahne almıştı.

Napoli 4-3-3 taktigiyle Milik’in sakatlanmasından sonra o boslugu dolduramadığı için forvetsiz çıktı sahaya.

Ilk düdükle beraber oyun planına sadık kalmaya çalışan bir Beşiktaş ve ilerde baskı yapan, kazandığı topları defansın arkasına atan, kanatlardan yüklenen bir Napoli gördük.

Adriano’nun golu Şenol Güneş taktiğinin bir eseri. Bu golle beraber Napoli daha da saldırmaya başladı ve golu buldular. Fakat Aboubakar önsezisiyle yaptığı koşu, kaptığı topla kötü vurmasına rağmen soyunma odasına önde gitmemizi sağladı.

Ikinci yarı aynı düzenle fakat daha da inanarak çıktık sahaya… Napoli’nin kaçırdığı penaltıdan sonra oyunda dengeyi de bulduk ve top daha çok ayağımızda kalmaya başladı. Uydurulan ikinci penaltı ve Napoli’nin golunden sonra ise Beşiktaş’ımızın sahada isyanı vardı, hakeme, oyuna, düzene isyandı bu.

  1. dakika da attığımız golle de bu isyanın meyvesini aldık.

Kazanılan 3 puan çok önemli. Gruptan çıkma şansımız çok yüksek.

Bize bu gururu yaşatan başta Şenol Güneş ve tüm futbolcularımıza helal olsun!

Ve o zaman hep beraber avazımız çıktığı kadar……

Yağmurlu bir günde görmüştüm seni

Üstünde çubuklu formalar vardı

Bir anda vuruldum aşık oldum ben

Hayatın anlamı siyah beyazdı

Ölümle yaşamı ayıran çizgi

Siyahla beyazı ayıramaz ki

Her yolun sonunda ölüm olsa da

Sevenleri kimse ayıramaz ki

Maçın hakemi için söyleyebileceğim tek şey REZALET! Verdiği vermediği tüm kararlar Beşiktaş aleyhine oldu. Bu kadar üst düzey bir maçta bu kadar kötü ve taraflı kararlar veremezsin. Şampiyonlar Ligi’ne yakışmıyorsun Mr. Sergei Karasev!

Napoli taraftarına da hatırlatayım Italya’da taraftarımıza yaptıkları bu saldırgan davranışlardan sonra Istanbul’a hiç gelmesinler… Çünkü asıl cehennem burası..

Burası Inönü Burdan Çıkış Yok!

Please follow and like us:
0