Ilklerin Gecesi

besiktas leipzig

Alman takımlarına karşı şampiyonlar liginde ilk gol, ilk Alman takımı galibiyeti, Türk takımları içinde en iyi şampiyonlar ligi başlangıcı (2 maç 6 puan) ve  puan farklı grup liderliği…

Bunların hepsi dün akşam Vodafone Park’ta gerçekleşti…

 

Gecen sezonu Bundesliga’da 2. bitirmiş, genç , dinamik ama tecrübesiz RB Leipzig karşısında takımımız ve taraftarımız maça fırtına gibi başladı… Ve ilk yarı bitmeden Babel ve Talisca’nın golleriyle  2-0’lık  skor avantajını kapmayı bildi.

Ikinci yarı gerek skor avantajı gerekse fiziksel yorgunluk sebebiyle  biraz oyundan düşsekte , tecrübe ve takım oyunu sayesinde Leipzig’e pozisyon vermeden maçı tamamlamayı ve altın değerindeki 3 puanı almayı bildik.

 

Beşiktaş’ta herkes görevini layığıyla yaptı. Ama Babel,Pepe,Tosiç ,Quaresma  ve Atiba gene mükemmele yakındılar.

Atiba 34 yaşında olmasa Naby Keita’ya ödenen bonservisten daha fazlasına transfer olurdu. Yaşına rağmen orta sahaya hükmetti, tabiri caizse Keita’yı bitirdi.  Quaresma şampiyonlar liginde farklı,  izlemek büyük keyif veriyor, atakları şekillendirmesi ve özellikle defansa yardıma gelmesiyle dün gece oynadığı futbolla parmak ısırttı, doğum gününde futbol resitali sundu.

 

Pepe – Tosiç , Marcelo – Tosiç  ikilisini aratmıyor, çabuk uyum sağladılar , birbirlerini iyi tamamlıyorlar , ama işte o FFP olmasaydı da Marcelo – Pepe ikilisini izleseydik demeden geçemiyor insan…

Bundan sonra önümüzde 2 Monaco maçı var , dün akşam ki skorlardan sonra bu maçlar Monaco’nun ölüm kalım maçları olacak. 2 maçta çıkartacağımız 3 puan bile bizi bu gruptan çıkartır. İpler tamamen ellerimizde.

 

Geçen sezon kapısından döndüğümüz ikinci tur artık çok yakın…

 

Ve son olarak Büyük Beşiktaş Taraftarı…

O nasıl bir tezahürattı… Tarihte ilk kez bir futbolcu sesten sakatlanıp oyundan çıkmak zorunda kaldı, benim bile şu yazıyı yazarken hala kulaklarımın çınlaması geçmedi… Hepimize helal olsun!

Please follow and like us:
error0
Tweet 20
fb-share-icon20