Ikinci Napoli Zafe….

besiktas yine yenilmedi
Ikinci Napoli Zafe…

Istanbul trafiğinden dolayı tribünde ki yerime yetişemediğimden maçı tv’den izlemek zorunda kaldım. Böyle bir maçı kaçırdığım için yaşadığım hayal kırıklığı tahmin edilemez, ama gidilecek çok deplasman var 🙂

Sakatlarımızın çokluğundan dolayı Şenol hoca elindeki kadronun en iyisiyle sahaya çıkmaya çalıştı. Rhodolfo stoper’e Tosic reis sol bekte maça başladık. Ilk 15 dakika Napoli Istanbul’a 3 puan için geldiğini gösterip stoperleri dahil hücumu düşündü. Dakikalar ilerledikçe Beşiktaşımız oyunu dengeledi.

Ilk yarıda cılız ataklarımız olsa da Atiba’nın şutu maçın en net pozisyonuydu belki de o ana kadar…

Fabri’nin çıkarttığı bir iki topu da unutmamak lazım tabii ki.

Ikinci yarının başında da gene Napoli 15 dakikalık kısmı domine etti. Pas oyununu bu kadar iyi yapan takıma karşı da Beşiktaşımız orta sahayı kalabalık tutup, Napoli’nin oyun kurmasına izin vermedi. Oğuzhan’ın girmesiyle özlediğimiz futboldan kısımlar izledik. Ayağa kısa paslaşmalar, kanat bindirmeleri, varyasyonlar, gerçekten özlemişiz. Nitekim penaltı da böyle bir kanat bindirmesi ve ortadan dolayı kazanıldı.

Golden sonra gereksiz bir heyecan ve stres yaşadık, defansa çekildik ve bir anlık adam paylaşma ve pozisyon hatasından Napoli golü buldu. Sonrasında maç iki tarafa da gitti geldi ama 1-1’lik sonuç değişmedi.

Kuralar çekildiğinden Napoli maçlarından 4 puan alırız deseler havada atlardı bir çok Beşiktaşlı, ama bugun kaçan galibiyete ve 6 puana üzülüyoruz. Çıtayı çok yükseğe çekti Şenol hoca ve takım!

Tüm takımı ve Şenol Güneş’i bize yaşattıkları bu haklı gururdan dolayı tebrik ediyorum. Inşallah bu gruptan çıkacağız.

Maçın hakemi tek kelimeyle müthişti. Bizim eyyamcı hakemlerin yüzüne tokat gibi çarpan hakemlik dersi verdi.

Trabzon maçında tribünde görüşmek üzere!

Please follow and like us:
0