Avcı , Talisca , Lens , Kalkavan

Talisca
Görsel Kralspor'dan alınmıştır.

Pozisyon açısından çok kısır bir mücadeleye tanık olduk dün akşam. Beşiktaş yine şampiyonlar ligi konsantrasyonunu sahaya yansıtmakta zorlandı. Başakşehir ise mücadeleye  mutlak beraberlik parolasıyla çıkınca, oyun da kilitlenip kaldı.

Abdullah Avcı hiç bir zaman için üst klasman bir teknik direktör olamayacağını hepimize kanıtladı. Ülke puanı için çok önemli olan Uefa maçına 7 as oyuncunu götürmeyip lig maçına saklaması, 90 dakika boyunca  puan için gerekli tüm vakit geçirme taktiklerini başarıyla uygulamasıyla, aldığı beraberlik için kendisini tebrik ederim!

Gelelim Beşiktaş’a…

Talisca haftalardır ortada yok, koşmuyor, pres yapmıyor , toplu topsuz oyunda yok, bu kadar etkisiz halini görünce sezon sonunda acaba Benfica’ya geri mi dönse diye düşünmeye başlamadım desem yalan olmaz.

Yeni transferler içinde en vasatı Lens. Dün akşamda takımın en kötüsü olarak göze çarptı. Takıma tek olumlu katkısı kendisine yapılan faul oldu, hala Beşiktaş’ın futbolcusu olduğunun farkında değil veya eski alışkanlıklarından kurtulamıyor ama en kısa süre içerisinde takıma katkı vermek zorunda. Özellikle Babel’in 2 hafta cezalı olması kendisi için büyük fırsattı ama ne yazık ki dün ki oyunuyla bir kez daha sınıfta kaldı.

Dün akşam ayakta kalan, kazanmayı her şeyden çok isteyen  Atiba , Quaresma ,Adriano,Pepe’ydi. Bu 4 oyuncunun ne kadar enteresandır ki yaş ortalaması 34. Evet 34! Umut ediyorum ki, gençler özellikle Oğuzhan bu durumdan en kısa sürede gerekli dersleri çıkartır.

Sonuç olarak Beşiktaş’ın 4 haftadır kazanamaması, kazanma alışkanlığını kaybetmesi Şenol Güneş döneminde ilk kez yaşanıyor. Kadro ve teknik ekip kalitesiyle bu sorununda altından kalkılacağından eminim. Gün Beşiktaş’a sahip çıkma günüdür

Mete Kalkavan’a da kocaman bir bravo!Beşiktaş’ın hakemi değilsin, herkese kanıtladın. Kusura bakma ama aslında sen hakemde değilsin…

Please follow and like us:
error0
Tweet 20
fb-share-icon20