Atiba’nın Gecesi

atiba
Görsel tr.beinsports.com alınmıştır.

Sezonun Vodafone Park’ta ki ilk maçı TFF verdiği cezadan dolayı taraftarsız oynamak zorunda kaldığımızdan, Bursa maçı hepimiz için sezon açılışıydı.

Nitekim bu da tüm Beşiktaş’ı bayram yerine çevirmeye yetmişti. Köyiçi, Çarşı, Kazan ve tüm semt siyah beyaz taraftarlarla dolmuştu.

Takımda taraftarını çok özlemiş ki maça çok istekli ve baskılı başladı. Kanat akınları ve duran toplarla baskı altına aldığımız Bursa’yı egale ettik ve sonunda Quaresma’nın kornerinde Atiba’nın asisti ve Tosiç’in golüyle öne geçtik.

Hemen 5 dakika sonrası savunmanın önde ve çizgi halinde yakalanması sonucu yediğimiz gol Beşiktaş düzeyinde ki bir takıma hiç yakışmadı, Şampiyonlar Ligi bu tarz hataları affetmez.

Ikinci yarıya aynı istekle başladık ve yine duran topta Atiba’nın golüyle tekrar öne geçip, 3 puanı almayı bildik.

Takım genel performans olarak %60’lar düzeyinde, özellikle Talisca ve Oğuzhan’ın bitirici özelliklerinin geçen sezonun gerisinde kalması, atak performansını olumsuz etkiliyor.

Milli maç arasında gerek ilk 11, gerekse yedek kulübesinde ki yıldızların formlarını bulması açısından çok önemli ve bu araya da 9 puanın 7sini almış olarak giriyoruz. O yüzden güzel günler yakın!

Atiba 1 gol ve 1 asistle yıldızlaştı. 35 yaşında olmasına rağmen yine herkese profesyonellik dersi verdi. Bravo!

 

Please follow and like us:
error0
Tweet 20
fb-share-icon20